Zimní dovolená v Norsku

.


Noční průjezd nástupními místy v naší republice, Německem a druhý den noční trajekt, kterým doplujete do Švédska. Během tohoto dne projedete kus Švédska a Norska navečer jste na místě.Severně od Lillehammeru. Pokud byste si chtěli dobu cestování zkrátit a využít leteckou dopravu, lyže a batohy vám přivezeme autokarem.

Ubytujete se v chatkách, které jsou vybaveny kuchyňskou linkou s ledničkou a sporákem a obytnou místností s televizí. Na spaní jsou připraveny postele, odděleny dřevěnými příčkami. Součástí každé chaty je sauna, kterou po celou dobu hojně využijete.
hory v Norsku
Trasy výletů na běžkách vás zavedou, díky perfektně upraveným stopám, do překrásných zákoutí zimní norské přírody:
1/ poznáte oblast podhůří Jotunheimenu
2/ projedete se na běžkách po populární norské běžecké trase Peera Gynta
3/ autobusem se přepravíte do sousedních oblastí, kde jsou desítky kilometrů upravených stop
 
Norsko nabízí během celého pobytu perfektně upravované běžecké stopy. Stovky kilometrů stop jsou neustále udržovány a vedou mírně zvlněnou náhorní planinou. Neporušená přírodní scenérie, s nádhernými výhledy na špičaté štíty pohoří Rondane, nebo oblé vrcholky Jotunheimenu.
 muž na běžkách
V termínu vašeho pobytu je na nejznámější běžecké trase v Lillehammeru pořádán závod na běžkách, kterého se mohou zúčastnit všichni účastníci zájezdu.Trasa je dvacetikilometrová a nabízí se  možnost poměřit síly s ostatními přihlášenými účastníky. Ceny jsou symbolické, ale dostávají je všichni závodníci. Cení se především účast. Po deseti kilometrech je na trati připraveno občerstvení. Pro nováčky v závodě toto místo často bývá i cílem. Ale organizátoři myslí na vše.

.

I pro ně je nachystáno malé překvapení v podobě miniaturní dřevěné běžky na řemínku. Je to závod, který nemá ani jednoho poraženého. A všichni na něj i po letech rádi vzpomínají. Tak namažte a vyražte!

Zimní dovolená v Norsku
5 (100%)2
.