Výlet do Štramberku si užije skutečně každý

Ve chvíli, kdy se školní rok přehoupne do své druhé poloviny, začíná většinou každý učitel přemýšlet o jedné zapeklité věci – kam na školní výlet.

–         Zejména třídní učtielé vyšších ročníků to mají opravdu mnohdy složité.

–         Jak zabavit dvacet (i více) dětí kolem třinácti nebo čtrnácti let?

Musíte v nich probudit právě to dítě, které stále ještě mají pod tou slupkou hrané dospělosti.

§  Anebo nijak – nechte je na starost někomu jinému, kdo tuto práci vezme ochotně a rád za vás.

§  A vy se konečně nebudete muset o nic starat a užijete si výlet společně s dětmi. A věřte, že na zlobení rozhodně nezbude ani chvilka.
hrnčířský kruh

Program je natolik pestrý, že si v něm stoprocentně vybere každý.

–         Máte ve třídě nějaké milovníky zvířat?

§  Po programu, který si pro vás připravil chovatel a cestovatel Marek Jeřábek, už nad touto otázkou nebudete muset přemýšlet.

Děti si budou moci zblízka prohlédnout například dravou želvu kajmanku nebo roztomilé opičky. Ti odvážnější si mohou podržet obří tarantuli nebo hada.
závody čtyřkolek

Den pro hrnčíře i závodníky

Už jste také ochutnali specialitu, která se vyrábí ve Štramberku? Slavné uši tu budete moci nejen ochutnat, ale i sami upéct. A samozřejmě se dozvíte i legendu, která této pochoutce dala vzniknout.

§  Na věži, která nese zajímavý název Štramberská Trúba, budou děti hledat trestance Pepu, který tu už dlouhá léta úpí v hladomorně a zpytuje své vědomí.
zelená mořská želva

Děti tu ani nepoznají, že se během prohlídky odehraje hodina zeměpisu. Pro ty šikovné je připravený hrnčířský kruh. Většinou je tu velká tlačenice, ale nemusíte se bát. Dostane se na každého. A na závěr to chce onu pověstnou třešničku.

–         Tou je jízda na terénních čtyřkolkách.

–         Po přípravě, která pochopitelně probíhá pod odborným dozorem, si každý závodník vyzkouší své řidičské umění na dráze.

JEŠTĚ MÁTE OBAVU, JAKÝ VÝLET DĚTEM TENTOKRÁT VYMYSLÍTE?

 

 

4.0
01