Vezměte své bicykly s sebou

Chystáte se na dovolenou anebo třeba jen na prodloužený víkend? Máte rádi aktivní odpočinek a nejlépe se cítíte v sedle svého horského kola? V tom případě už neváhejte ani minutu a vezměte své bicykly s sebou – přece na vaší dovolené nesmí chybět!

silueta cyklistky

Existuje několik možností, jak to udělat, pokud chcete na dovolenou vyrazit spolu s vašimi bicykly:

Za prvé na nich můžete cestovat od začátku až do konce, to znamená, že prakticky celou rekreaci strávíte v sedle svého kola. Milovníci cyklistiky to považují za samozřejmé, ale je jasné, že něco takového není zdaleka pro každého, tím spíše, pokud plánujete vyrazit někam daleko.

Druhou možností je přepravit bicykly vlakem. Existují speciální oddíly, kde můžete s bicykly pohodlně cestovat a nebude to ten nejmenší problém. Potíže by vám mohlo způsobit snad jen to, že vlak nestaví všude, kde by se vám to hodilo.

A třetí možností je samozřejmě sbalit kola na cestu automobilem. Tuto možnost uvítají především ti, kteří cestování vlakem upřednostňují a nedovedou si představit, že by auto nechali doma. Ovšem k takové přepravě potřebujete buď dostatečně velký automobil s velkým nákladním prostorem anebo speciální zařízení, s jehož pomocí kola k běžnému osobnímu vozidlu připevníte.
připojené tažné zařízení

V tomto případě lidé nejčastěji volí ze dvou možností, a to buď umístit bicykly na střechu vozu anebo dozadu na tažné zařízení. A věřte tomu, že držák na kola na tažné zařízení je mnohem výhodnější volba a poskytne vám mnohem lepší službu. Tím spíše, pokud jste starší anebo máte nějaké zdravotní komplikace. Sundávat a zvedat bicykly do výše střechy automobilu není nic snadného, zvlášť pokud to máte dělat opakovaně. Navíc je tato možnost mnohem méně bezpečná, protože můžete narazit v podjezdu, tunelu anebo v jiných místech se sníženou výškou průjezdu. Kdežto když si své bicykly umístíte na tažné zařízení, tak budou bezpečně vysoko, budou vám vždy po ruce a manipulace s nimi bude hračka.