Sen o vlastním bydlení

Potřeba bydlet patří mezi jednu z nejzákladnějších lidských potřeb. Jen nároky a požadavky na bydlení rok od roku stoupají a s ním i samozřejmě možnosti, jak snadno se přiblížit k této potřebě co nejblíže. Dříve nebylo tak náročné si pořídit vlastní bydlení na hypotéční úvěr. Dá se říci, že většina žadatelů splnila základní požadavky věřitelů a všechno šlo jako po drátku. Posléze se ale zjistilo, že tak masové půjčování peněz s poměrně nízkým úrokem přineslo na trh i své nedostatky. Lidé si neuváženě a s vidinou splnění vlastního snu brali úvěry, aniž by promysleli následky. To, že banka půjčí peníze, nemusí být vždy výhra, pokud není dostatečně zajištěný příjem na následné splátky a to není konečná investice. Každé bydlení vyžaduje i další náklady, bez kterých se nikdo neobejde. Tady končí sen a začíná tvrdá realita.
hypotéka na dům


Pomocná ruka v podobě hypotéky bez registru
Dnešní doba, přinesla mnoho změn a získat hypotéční úvěr již není tak snadné. Trh s nabídkami začíná pomalu ochlazovat, není divu, ceny hypoték směřují nahoru a zájem klientů klesá nebo vůbec neprojdou schvalovacím procesem. A to mnohdy je velké překvapení, když se najednou projeví, že stopkou se stal záznam v registru dlužníků. Inu dříve tu nebyl a tak skutečně hypotéky byly schvalovány poměrné většině žadatelů. Nyní se záznamem nepochodíte prakticky v žádném bankovním sektoru a je nutné čekat, až pomine doba záznamu, což je pár let. Pomoci v tomto případu, pokud víte a máte propočteno, že byste vše zvládli řádně splácet, může prověřená nebankovní společnost, která má svůj produkt pod názvem – hypotéka bez registru. Záznam sice nesmaže, ale podle jeho významu jej může akceptovat.
dohoda o nemovitosti

Záznam v registrech dlužníků má svá pravidla

Nebankovní společnost vychází vstříc tak i podnikatelům, kteří to skutečně nemají jednoduché. Stačí zpoždění nějaké platby a problém je na světě, aniž by to kdo kdy chtěl. Pokud záznam bude spočívat v opožděné platbě nebo nějakém starším záznamu, tak to nemá skutečně žádný vliv na aktuální stav žadatele. To totiž nijak nedokazuje, že je prakticky neschopný svůj závazek plnit ve stu procentech. Přesto jsou prioritní věci, které musí žadatel naplnit. Podat si žádost a to klidně z pohodlí svého domova, prokázat svoji platební schopnost a pak uvést o jakou nemovitost se bude jednat, buď na zakoupení, nebo do zástavy. Veškeré potřebné informace se dozvíte od přímého finančního poradce, který nalezne i nejvhodnější způsob spolupráce.