Saunování představuje příjemný způsob relaxace

.

Historie saunování sahá až někam do období 10 000 let zpátky. Samozřejmě byste v tomto období nenašli sauny, které známe dnes. Saunu totiž představovala jakoby díra v zemi, která byla přikrytá zvířecí kůží. Doprostřed této díry se vkládaly horké kameny, okolo kterých se scházeli lidé.
klasická sauna
Dnes již můžeme navštěvovat sauny tak, jak je známe. Saunování považujeme za velice příjemný způsob relaxace. Mnoho lidí je navštěvuje právě kvůli tomu, že si zde odpočine, vyplaví stres a zároveň dělá něco pro své zdraví. Aby pro vás návštěva sauny byla příjemná, je potřeba vybrat prostředí, které se vám bude líbit. Důraz byste měli klást především na čistotu místa. Každá sauna má svůj řád, který je potřeba dodržovat. Co ale můžete dělat navíc, abyste relaxaci užili opravdu na maximum?
1.      Dejte si na čas.Saunu si naplánujte na dobu, kdy budete mít opravdu dostatek času. Když jsme ve spěchu, nemůžeme doopravdy relaxovat. Dopřejte si v tomto čase opravdový odpočinek, kdy začnete saunou, pak si zajdete na dobrou večeři nebo si zbytek dne zpříjemníte jiným přijatelným způsobem.
2.      Do sauny choďte opravdu bez plavek.Cílem saunování je nejen odpočinek, ale také prohřátí celého těla. Jestliže na sobě máte mokré plavky, nemůže se vaše tělo prohřívat rovnoměrně. Plavky však také zabraňují také plnému prokrvení těla. Nemusíte se ale bát o svou intimitu, jestliže se opravdu stydíte a nechcete být nazí, zahalte své tělo do prostěradla, které bude pro vaše tělo mnohem příjemnější.
pomůcky pro saunování
3.      Sprcha je nutná před saunováním i po něm.Před vstupem do sauny se osprchujte hlavně z hygienických důvodů, abyste odstranili nečistoty nabalené na vaše tělo za celý den. Nechoďte ale do sauny mokří, určitě své tělo osušte. Po saunování je ideální studená sprcha. Změna teploty totiž posiluje vaši imunitu.
4.      Příjemná poloha.Je důležité, abyste zvolili takovou polohu, která vám bude příjemná. Někdo v sauně radši sedí, někdo leží. Záleží pouze na vás.
5.      Nezapomínejte pít.Během pobytu v sauně se z vašeho těla odpařuje voda, proto je potřeba ji během saunování doplňovat.
6.      Před saunováním si dejte malou svačinku.Není ideální, abyste byli nacpaní, ale rovněž není ideální, abyste měli prázdný žaludek.

.

Ohodnoťte příspěvek
.