Na slunce s olivami

.

Možná, že vám běžné opalovací prostředky nesvědčí kvůli obsahu rizikových látek, rozličných alergenů a všudypřítomné chemie. V tom případě byste rozhodně měli vyzkoušet olivový olej.  Olivový olej má také ochranný faktor proti UV paprskům. Je to však pouze omezená ochrana proti spálení, protože jeho hodnota se pohybuje pouze kolem sedmi a půl. Není proto vhodný na každý typ pleti, pro každý fototyp pleti a nelze jej využívat například na dovolené u jižního moře.
zelené olivy

Pouze v určitých hodinách

Je třeba také počítat s tím, že slunce mezi jedenáctou hodinou dopolední a čtvrtou hodinou odpolední velice silně pálí, a budete-li namazáni pouze olivovým olejem, je tady riziko, že se spálíte. Aby byla ochrana pokožky s olivovým olejem co nejvyšší, a naopak vám použití olivového oleje neuškodilo, používejte olej lisovaný pouze studena, to znamená vybírat si pouze panenský olivový olej. Navíc bude vaše pokožka při používání olivového oleje vyživena až do hloubky. Používání olivového oleje zabraňuje vysoušení pokožky a následnému loupání. Tím bude vaše opálení krásné jako od moře. A navíc vaše opálení vydrží mnohem déle, než opálení s běžnými opalovacími prostředky. Olivový olej obsahuje vysoké množství vitamínů a antioxidantů, které mohou vaší pleti velice prospět.
olivový olej

.

Olej po opalování

Pokud ještě nemáte odvahu používat olivový olej jako alternativní náhražku opalovacích prostředků, můžete jej vždy využít po opalování. Olivový olej má totiž užitečné zklidňující schopnosti a dokáže skvěle zregenerovat sluníčkem spálenou pokožku.

Jiné využití olivového oleje

·         Navíc jej můžete využít jako domácí čistící přípravek na pleť, kdy smícháte lžíci olivového oleje se šťávou z půlky citronu. Poté tuto směs naneste na obličej a zlehka vmasírujte. Nakonec umyjte vlažnou vodou.
·         Vyzkoušejte také zábal na vlasy před umytím, který dokáže s vašimi vlasy opravdový zázrak. Olivový olej dodá vašim vlasům výživu a lesk bez chemie.

Na slunce s olivami
4.3 (86.67%)3
.