Kytice pro každou příležitost


Počet
Staré pravidlo říká, že sudý počet květin se dává na hrob. Tedy, pokud vybíráte jakoukoli jinou než pohřební kytici, měl by v ní být lichý počet květin. Při rozhodování o tom, kolik květin vzít, se držte pravidla, že méně je někdy více. Jediná, výrazná květina je vhodná například pro formální příležitosti, jako je konec školního roku (myslete na to, že učitelé mají stejně v červenci doma květinářství) nebo při předávání nějakého ocenění či diplomu. Menší kytice se hodí například při pozvání na večeři, pro kamarádku k narozeninám či třeba když někdo končí v práci. Masivní aranžmá si schovejte pro ty nejmilovanější, jako jsou partnerka, maminka nebo sestra.
oranžové tulipány 
Typ
Různé květiny znamenají různé věci. Mezi nejpopulárnější, ale také nejriskantnější, patří růže. Jsou krásné, ale zejména rudé růže jsou naprosto nevhodné pro formální květiny. Jsou symbolem vášně a lásky, takže je kupte partnerce, ale pro šéfovou vyberte něco jiného. Dalšími oblíbenci jsou lilie. Symbol čistoty, nevinnosti. Jedna výrazná lilie je tak právě skvělým dárkem, který vyjadřuje úctu a respekt. Kytice tulipánů působí vesele, lehce a hravě, hodí se tedy například jako dárek pro kamarádku k narozeninám nebo při pozvání na večeři k přátelům. Pro přítelkyni jsou pak třeba růžové tulipány ekvivalentem k těm už poněkud otřepaným růžím.
růžové růže 
Kde květiny sehnat
Že je to banální otázka? Pokud ano, gratulujeme. Většina lidí přirozeně, a správně, zamíří do květinářství. Tady vám nejen sestaví kytici dle vašeho výběru, ale floristky a floristé vám poradí právě i v případě, že si nejste jisti, co je vhodné a co ne. Kytice květin někdy nabízejí i supermarkety. Takováto květina nemusí být nutně špatná, je skvělá jako malá, nečekaná pozornost. Pro slavnostnější příležitost, jako je Valentýn nebo výročí, si ale vaše milá bude spíše myslet, že jste na kytici zapomněli. Kytice ze zahrady se pak hodí jako dárek kamarádce, ale nikam jinam.

Kytice pro každou příležitost
4.4 (88%)5