Jak být snědá po celý rok? Vyzkoušejte samoopalovací krém

Bohužel žijeme v zemi, kdy se dokážeme opálit maximálně tři měsíce v roce a pokud nejezdíme čtyřikrát do roka k moři, musíme se smířit s tím, že budeme býlí jako stěna. Když potom přijdou na řadu vánoční večírky, novoroční oslavy nebo lednové plesy, bědujeme nad tím, že vypadáme spíš jako mrtvoly a v zasněžených závějích se naše pleť téměř ztrácí.

Pokud tedy nejsme zrovna milovnice alabastru a chceme mít lehce snědou kůži i v zimě, nezbývá než povolat na pomoc samoopalovací krém či sprej. Ještě bychom vás samozřejmě mohli poslat do solária, ale při používání "samoopalováku" vám nehrozí rakovina kůže, a také je to levnější.
modré šaty a klobouk
Takže jak zacházet se samoopalovacím krémem?
1.       Začněte peelingem
Ještě než se pustíte do samotného nanášení samoopalovacího krému, je dobré provést celkový peeling těla. Peeling vám pomůže od suché a odumřelé kůže. Pokud byste ho nepoužila a přípravek nanesla rovnou na ni, bude se vám suchá kůže olupovat postupně a na pleti se vytvoří nevzhledné fleky. Peeling by v sobě neměl navíc mít příliš oleje. Čím totiž bude samotný peeling mastnější, tím se bude sám o sobě samoopalovací přípravek hůře vstřebávat.

Rozhodně nezapomeňte ani potřebnou depilaci, kdybyste se totiž holila až po nanesení samoopalovacího krému, zbytečně byste si barvu stírala. I po holení nohou počkej minimálně do druhého dne, aby vám nevznikli na nohou nevzhledné „flíčky“ na přecitlivělých nohou.

Po peelingu dokonce zapomeňte na tělové mléko. Hydratovat můžete jen opravdu suchá místa, jako jsou lokty, chodidla nebo kolena, které by potom absorbovala příliš samoopalovacího přípravku a příliš by ztmavla.
žena jdoucí do moře
2.       Vyzkoušejte barvu
Na nějakém skrytém místě, například na vnitřní straně stehen vyzkoušejte barvu samoopalovacího přípravku. Pokud se vám zdá moc tmavá, klidně jej v dlani smíchejte s trochou tělového mléka, čímž ji zesvětlíte. Nezapomeňte, že chvíli trvá, než se barva krému projeví, proto jej nechte chvíli zaschnout, než začnete rozhodovat o barvě.

Po každé manipulaci se samoopalovacím krémem si také pečlivě myjte ruce, abyste až s aplikací skončíte, neměla ruce o pět odstínů tmavší než zbytek těla.

Jak být snědá po celý rok? Vyzkoušejte samoopalovací krém
Ohodnoťte příspěvek
Summary